wybierz swój język:
Licznik odwiedzin:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/mazukpl1/public_html/mazurek-konie.pl/wp-content/themes/mazurek/header.php:37) in /home2/mazukpl1/public_html/mazurek-konie.pl/wp-content/themes/mazurek/functions.php on line 307
11805
3. Biały Kieł
3. Biały Kieł
Rasa: sp ; Urodzony: 2007 ; Wzrost: 168 cm
Maść: tarantowata ; Bonitacja: 79

Biały Kieł jest szlachetnym ogierem w nowoczesnym i sportowym typie. W 2013r. był brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodych Koni w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi. Nadal znajduje się w treningu zaprzęgowym u P. Huberta Wojciechowskiego, który prezentował go podczas MPMK.

Biały Kieł jest niezwykle dzielnym i jezdnym koniem o niesamowitym charakterze. Po ojcu odziedziczył ambicje i chęć do walki, natomiast matka przekazała mu łagodność. Ogier został wyhodowany przez Pawła Mazurka i ma bardzo ciekawy oraz niespotykany jak na taranta rodowód. Jego ojcem był holenderski og. Pegasus HB – syn słynnego og. Flemmingh, który z kolei był ojcem takich koni jak: Krack C czy Lingh ( dosiadany przez Edwarda Gala ). Sam Pegasus HB ukończył Zakład Treningowy w Białym Borze z oceną wybitną i doszedł do poziomu GP w ujeżdżeniu. Jego potomstwo ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe i hodowlane. Matka og. Biały Kieł to tarantowata klacz Biała Dama, córka og. Lord Alexander, który z kolei wywodzi się z linii og. Ladykiller xx. Lord Alexander zostawił po sobie dziewięć licencjonowanych ogierów, w tym karego og. Le Duc oraz potomstwo, które pokazuje się w sporcie, m. in. klacz Harmonia, która startuje na poziomie GP w ujeżdżeniu pod Soldi Ester (ITA). W rodowodzie og. Biały Kieł nie brakuje krwi: 37,89% xx, a to za sprawą m. in. takich koni jak: Ladykiller xx, Pericles xx, Orkisz xx czy Elixir xx. Warto również wspomnieć, że w Polsce został jego pełny brat – tarantowaty wałach Bolidor, który z powodzeniem startuje pod swoją właścicielką w konkursach klasy C w ujeżdżeniu.